Magnez jest nam niezbędny do życia z zdrowego funkcjonowania. W postaci chlorku magnezu stanowi podstawowy regulator cyklu komórkowego. Opóźnia procesy starzenia, dodaje energii i witalności, wspomaga leczenie chorób i infekcji. Ma działanie przeciwskurczowe, przeciwzakrzepowe, wpływa stabilizująco na płytki krwi, przyczynia się do rozwoju i mineralizacji kości.

Magnez pomaga niwelować stres – jako jon neurotropowy o działaniu uspokajającym – jego niedobór powoduje nadpobudliwość nerwowo-mięśniową. Wchłania się lepiej przez skórę niż poprzez doustną suplementację, dlatego dziś parę słów o soli magnezowej. Można dodawać ją do kąpieli, można moczyć w niej stopy. Kilka razy w miesiącu lub w formie kuracji trwającej minimum 4 tygodnie.

 

Żywa sól magnezowa wydobywana jest na dużych głębokościach (ponad 2000 metrów pod ziemią), co daje gwarancję czystości i najwyższej jakości. Można ją kupić w każdym sklepie z artykułami bio. Jak działa?

Optymalny skład zawartych w soli magnezowej minerałów poprawia metabolizm komórkowy i przyczynia się do ich regeneracji. Działa antyalergicznie, dezynfekuje i wysusza (dlatego ci, którym nie zależy na tym efekcie, powinni po kąpieli z dodatkiem soli magnezowej wklepać w ciało natłuszczający balsam).

 

Sól magnezowa pomoże między innymi w:

  • zmęczeniu
  • bólach i skurczach mięśni
  • stresie i obniżeniu nastroju
  • bezsenności lub nadmiernej senności
  • drętwieniach i mrowieniu kończyn
  • problemach skórnych (łuszczycy, trądziku)
  • reumatyzmie i zapaleniu stawów
  • nadmiernej potliwości
  • nadciśnieniu.

 

Stosując sól magnezową do kąpieli, należy dodać ok. 250 kg. soli na 60 litrów wody. Kąpiel w temperaturze 38°C−45°C nie powinna trwać dłużej niż 25 minut. Do kąpieli nie trzeba stosować ani mydeł, ani szamponów, ale pozwolić działać samym minerałom. Części ciała dotknięte bólem doznają ulgi, a delikatne szczypanie czy pieczenie, jakie można odczuwać podczas kąpieli, jest naturalne i szybko minie. Aby zintensyfikować działanie żywej soli po opłukaniu się ciepłą wodą, należy jeszcze przez godzinę pozostać w cieple owiniętym ręcznikiem.

 

Zapamiętaj!

Przepis na oliwę magnezową

(można ją stosować do relaksacyjnych masaży, jako dezodorant mineralny, mgiełkę do ciała lub lek na obolałe stawy, kości, mięśnie)

 

składniki:

100 gramów chlorku magnezu

200 ml czystej wody (najlepiej destylowanej)

 

Przyda się:

garnuszek do podgrzania wody

drewniana łyżka

szklana miska

odkażona butelka z dozownikiem typu spray

 

Chlorek magnezu wsypujemy do miseczki, wodę destylowaną podgrzewamy. Kiedy zrobi się ciepła, wlewamy ją do soli. Mieszamy, aż chlorek magnezu się rozpuści i gotowe. Studzimy, przelewamy do buteleczki i używamy według potrzeb i upodobań.

 

P.S. Jak zauważyliście przepis nie zawiera ani grama oliwy, ale konsystencja uzyskanego roztworu jest oleista, stąd jego nazwa.

Tags: , ,